tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
O zakładach fotograficznych - Wersja do druku
Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
O zakładach fotograficznych - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Grafika, malarstwo, fotografia, rysunek (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: O zakładach fotograficznych (/showthread.php?tid=2661)

1 2

O zakładach fotograficznych - Maxx - 2009-11-02 18:22

(2009-10-30 18:45)kamilus napisał(a):  Taka pro obsługa to około 10zł od odbitki, a nie kilka groszy.

Teraz to pojechałeś. Za taką kasę to ja rozumiem że by był podstawowy retusz, maskowanie, korekta perspektywy i pionu, że o redukcji czerwonych oczu i korekcji kolorów nie wspomnę. Tylko że ten co się orientuje w tych pojeciach takich usług z reguły nie potrzebuje.
Wyobraź sobie że ja zlecam wykonanie odbitek nie dlatego że jest lepiej, szybciej, wygodniej, fajniej albo że obsługa robi loda, ale z tego prozaicznego powodu że jest taniej niż odbitki termosublimacyjne albo atramentowe. A to czego oczekiwałem (niekoniecznie w omawianym zakładzie) za cene 20~30gr wyższą niż masówka wprawnemu 'laborantowi' zajmuje średnio 5s na odbitkę.

(2009-11-01 13:58)funk napisał(a):  Reklamowanie na każdym kroku swoich usług jako najlepsze i potem nie dostarczanie żadnych dowodów na to bycie najlepszym...

No cóż, im bardziej jednoznaczny przekaz reklamowy tym bardziej podatny na krytykę i podważenie na co zresztą mamy tutaj przykład.
Gdyby taki Heineken był reklamowany jako najlepsze piwo to też znalazłaby się masa ludzi dla których inne piwo jest najlepsze. A do przekazu reklamowego w brzmienu "probably the best" nie można się za Chiny dobrać Smile.
Zresztą na naszym lokalnym rynku też mamy spryciarzy którzy wymyslili przekaz (zerżnięty od TP Tongue) "Zaufało nam już ponad 3 tysiące klientów" do którego nie można sie przyczepić, bo ani nie oznacza on że z usług korzysta ponad 3tys. klientów (mogli przecież porezygnować), ani nie oznacza że firma ma najwięcej kilentów (bo inni usługodawcy się nie chwalili liczbą swoich kilentów), ani nie zawiera implikacji że skoro mamy najwięcej klientów to musi oznaczać że jesteśmy najlepsi. A że przeciętny odbiorca tak ten przekaz reklamowy odbierał to już inna sprawa Wink.

PS
Ja w zeszłym tygodniu zawstydziłem nie tylko kaula ale i samego turbodymomana, bo musiałem docinać papier A4 do antyramy A4 Big Grin.

RE: Foto Gocha - kamilus - 2009-11-02 18:33

(2009-11-02 18:22)Maxx napisał(a):  A to czego oczekiwałem (niekoniecznie w omawianym zakładzie) za cene 20~30gr wyższą niż masówka wprawnemu 'laborantowi' zajmuje średnio 5s na odbitkę.
Pod warunkiem, że masz skalibrowany monitor i wiesz jakie barwy mają wyjść Wink
Temat rzeka, ale jest to najczęstsza przyczyna konfliktów pomiędzy amatorami, a fotolabem. Bo ludziom wydaje się, że jak swoim pirackim photoshopem obrobią fotki na monitorku za 1500zł (takim przeznaczonym do gier) to już są profesjonalistami i mogą naskakiwać na laborantów (no bo przecież kurna wgrał sobie profil kolorów Big Grin).
Jeśli zajmujesz się reklamą lub fotografią profesjonalnie to pewnie wiesz co mam na myśli Wink

Odnośnie pytań - skąd moja opinia o najlepszych odbitkach u baniaka - z osobistego doświadczenia. Niegdyś lubiłem latać z lustrzanką i trochę tych odbitek naklepałem.

RE: Foto Gocha - funk - 2009-11-02 19:00

Cytat:A to czego oczekiwałem (niekoniecznie w omawianym zakładzie) za cene 20~30gr wyższą niż masówka wprawnemu 'laborantowi' zajmuje średnio 5s na odbitkę.

Well... 5 sekund to kupa czasu. Wprawiony laborant w 3 sekundy nawet zdjęcie powinien ustawić odpowiednio.

Cytat:Pod warunkiem, że masz skalibrowany monitor i wiesz jakie barwy mają wyjść

No chyba wprawiony laborant to taki który wie jakie kolory mają wyjść i ma monitor skalibrowany, także to "pod warunkiem" trochę bez sensu...

To ja zapytam - kamilusie - czy sprawdzałeś kiedyś inne zakłady w Tczewie? Rozumiem, że możesz być zadowolony z tego co dostajesz, ale żeby powiedzieć że coś jest najlepsze trzeba nawet wiedzieć, że pozostałe opcje są od tego najlepszego gorsze Wink

RE: Foto Gocha - kamilus - 2009-11-02 19:09

(2009-11-02 19:00)funk napisał(a):  No chyba wprawiony laborant to taki który wie jakie kolory mają wyjść i ma monitor skalibrowany, także to "pod warunkiem" trochę bez sensu...
Chodziło mi o oddawanie "zdjęć gotowych do druku" i późniejsze pretensje Wink

Cytat:To ja zapytam - kamilusie - czy sprawdzałeś kiedyś inne zakłady w Tczewie?
Tak. Możliwe, że pojawiła się jakaś konkurencja, ale ja takowej nie zauważyłem (bo co to za konkurencja, która pracuje na "ucyfrowionym sprzęcie", kiedy u fotogochy sprzęt jest w pełni cyfrowy).

Cytat:Rozumiem, że możesz być zadowolony z tego co dostajesz, ale żeby powiedzieć że coś jest najlepsze trzeba nawet wiedzieć, że pozostałe opcje są od tego najlepszego gorsze
Wszystkie inne opcje w TCZEWIE, które sprawdzałem były gorsze.

RE: O zakładach fotograficznych - marti - 2009-11-02 21:03

Zejdźmy już z FotoGochy, bo temat się wyczerpał, wszystkie kwestie zostały poruszone i nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Każdy wyrobił sobie własną opinię na ten temat. Możemy kontynuować dyskusję o jakości fotografii, ale bez wciągania konkretnych usługodawców.

Dla mnie zdjęcia w formie papierowej jednak się przeżyły. Zwłaszcza w czasach flickr'a i google picasa nie trzeba martwić się tym, że płyta DVD wytrzyma raptę kilkanaście lat. Przewaga albumów on-line polega przede wszystkim na łatwości oglądania i udostępniania, nie tracąc wiele na jakości prezentacji. Ja czekam na pierwsze ramki cyfrowe jakości hd, z jakimś rozsądnym zasilaniem i to jest dla mnie uniwersalna forma prezentowania zdjęć - mogę mieć takie, na jakie akurat mam ochotę.

RE: O zakładach fotograficznych - kaul - 2009-11-18 16:16

(2009-11-02 19:09)kamilus napisał(a):  
Cytat:Rozumiem, że możesz być zadowolony z tego co dostajesz, ale żeby powiedzieć że coś jest najlepsze trzeba nawet wiedzieć, że pozostałe opcje są od tego najlepszego gorsze
Wszystkie inne opcje w TCZEWIE, które sprawdzałem były gorsze.
[Obrazek: paszport_foto.jpg]
[Obrazek: wiza_foto.jpg]
Morda jak morda, ale sprawdziłem inny zakład, i różnica jest diametralna.

Cudem przyjęli mi to do paszportu chyba.

RE: O zakładach fotograficznych - kamilus - 2009-11-18 17:21

Z taką mordą to Cię spokojnie do gangu przyjmą jak w CV podasz Big Grin

Tak na serio: miałem na myśli jakość odbitek. Nie robię sobie zdjęć do dokumentów, bo nie potrzebuję. W DO mam zdjęcie z 2 klasy podstawówki Big Grin

RE: O zakładach fotograficznych - Maxx - 2009-11-19 00:07

(2009-11-18 16:16)kaul napisał(a):  [Obrazek: paszport_foto.jpg]

Normalnie niemiecki ekspresjonizm z lat 20. XX wieku. Nie wiesz czy kopie filmów na 16mm też tam robią Wink ?

RE: O zakładach fotograficznych - kaul - 2009-11-19 00:35

Pomijam fakt, że spuchnięty jestem jak po walce z walujewem, ale jeżeli chodzi o 16-tki to podobno są legalne Big Grin

RE: O zakładach fotograficznych - McB - 2009-11-19 10:19

(2009-11-19 00:35)kaul napisał(a):  Pomijam fakt, że spuchnięty jestem jak po walce z walujewem, ale jeżeli chodzi o 16-tki to podobno są legalne Big Grin

Kaul, gdzie były wykonane Twoje zdjęcia ?

RE: O zakładach fotograficznych - kaul - 2009-11-19 10:52

paszport - FG
do wizy - Hening (czy jakos tak), i naprawdę ten błysk co był zrobiony był idealny do zdjęcia "dokumentowego",

a co Smile

RE: O zakładach fotograficznych - ProxX - 2009-11-19 23:51

(2009-11-19 10:52)kaul napisał(a):  paszport - FG
do wizy - Hening (czy jakos tak), i naprawdę ten błysk co był zrobiony był idealny do zdjęcia "dokumentowego",

a co Smile
No to już wiadomo gdzie nie robić zdjęć Smile Jak już potrzebuje to właśnie do Henniga chodzę.

RE: O zakładach fotograficznych - annuszka - 2010-04-21 19:39

Gdzie w Tczewie można TANIO wywołać i zeskanować kliszę? Organizujemy warsztaty i zależy nam na jak najmniejszych kosztach? Pomóżcie Wink

RE: O zakładach fotograficznych - robak - 2010-04-21 20:33

w fotogocha na pewno

RE: O zakładach fotograficznych - annuszka - 2010-04-22 22:27

15 zl to nie jest tanio...
jestem w szoku w porownaniu z krakowskimi cenami.... tam mozna bylo wywolac za 7 zl...