tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
viaToll, opłaty za drogi - Wersja do druku
Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
viaToll, opłaty za drogi - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Tczew (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Samorząd i polityka (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: viaToll, opłaty za drogi (/showthread.php?tid=5002)

1 2 3

viaToll, opłaty za drogi - k00rba - 2011-05-26 18:32

Nie wiem czy słyszeliście ostatnio na CB strasznie denerwującą reklamę.
Sprawdziłam na stronie http://www.viatoll.pl, co to jest i o co chodzi. Okazuje się, że dotyczy elektronicznych urządzeń do poboru opłat za korzystanie z dróg, w tym krajowych, głównych nie tylko autostrad. Angry
Tego typu urządzenia stoją do tej pory tylko dwa na Śląsku, ale do 1go lipca ma ich być ponad 430.
Wygląda na to, że będziemy musieli przenieść się na kolej, a Ci którzy mają niedaleko na rower. Undecided

RE: viaToll, opłaty za drogi - kamilus - 2011-05-26 18:36

Ale to chyba dotyczy tylko TIRów?

RE: viaToll, opłaty za drogi - mieczyslaw - 2011-05-26 18:37

(2011-05-26 18:32)k00rba napisał(a):  Nie wiem czy słyszeliście ostatnio na CB strasznie denerwującą reklamę.
Sprawdziłam na stronie http://www.viatoll.pl, co to jest i o co chodzi. Okazuje się, że dotyczy elektronicznych urządzeń do poboru opłat za korzystanie z dróg, w tym krajowych głównych nie tylko autostrad. Angry
Tego typu urządzenia stoją do tej pory tylko dwa na Śląsku, ale do 1go lipca ma ich być ponad 430.
Wygląda na to, że będziemy musieli przenieść się na kolej, a Ci którzy mają niedaleko na rower. Undecided

Chyba kogoś w tym kraju po*ebało. I to zdrowo. Opłaty za co?
Przecież istniejące drogi zostały zbudowane za nasze pieniądze. Za ich utrzymanie płacimy haracz w podatku drogowym, a ta banda idiotów chce dodatkowo na tym zarabiać?
Jeśli ktoś sobie zbuduje prywatną drogę, to jego sprawa, niech sobie z nią robi co chce, ale nie na publicznych drogach!
Kraj absurdu.

RE: viaToll, opłaty za drogi - k00rba - 2011-05-26 18:39

Chyba kogoś w tym kraju po*ebało. I to zdrowo. Opłaty za co?
Przecież istniejące drogi zostały zbudowane za nasze pieniądze. Za ich utrzymanie płacimy haracz w podatku drogowym, a ta banda idiotów chce dodatkowo na tym zarabiać?
Jeśli ktoś sobie zbuduje prywatną drogę, to jego sprawa, niech sobie z nią robi co chce, ale nie na publicznych drogach!
Kraj absurdu.
[/quote]

Dokładnie takich samych słów użyłam jak weszłam na stronę.
I jeszcze kilku innych niecenzuralnych. Tez dopiero zagłębiam się w temat.
Zobaczymy jakie wnioski wypłyną. Huh
Z kalkulatora wynika, że chyba tylko auta powyżej 3,5 tony, lub z przyczepką, bo osobowych w rozszerzeniu nie ma. Uff.
Osłabłam, jak zobaczyłam ikonkę zwykłej osobówki. Confused

RE: viaToll, opłaty za drogi - Memory - 2011-05-26 21:23

Opłata zastąpić ma winietę - oczywiście przy okazji wzrasta koszt. Opłata dotyczy aut powyżej 3,5 tony

Drogi krajowe lub ich odcinki klasy A i S, na których pobiera się opłatę elektroniczną:
1) autostrada A1 na odcinkach:
a) węzeł Tuszyn – węzeł Bełchatów,
b) węzeł Sośnica – węzeł Świerklany;
2) autostrada A2 na odcinku węzeł Modła – węzeł Stryków I;
3) autostrada A4 na odcinkach:
a) Zgorzelec (granica państwowa) – węzeł Bielany Wrocławskie,
b) węzeł Bielany Wrocławskie – węzeł Kleszczów,
c) węzeł Kleszczów – węzeł Murckowska,
d) węzeł Balice I – węzeł Szarów;
4) autostrada A6 na odcinku Kołbaskowo (granica państwowa) – węzeł Kijewo;
5) autostrada A8 na odcinku węzeł Nowa Wieś Wrocławska (A4) – węzeł Pawłowice;
6) autostrada A18 na odcinku Golnice – Krzyżowa;
7) droga ekspresowa S1 na odcinkach:
a) Bielsko – Biała (Komorowice) – Cieszyn – Boguszowice (granica państwowa),
b) Dąbrowa Górnicza (Ząbkowice) – Tychy,
c) Pyrzowice – Lotnisko - węzeł Podwarpie;
8) droga ekspresowa S3 na odcinkach:
a) węzeł Goleniów Północ – Szczecin (węzeł Kijewo),
b) węzeł Klucz – Gorzów Wielkopolski (węzeł Gorzów Południe),
c) węzeł Sulechów – węzeł Nowa Sól;
9) droga ekspresowa S5 na odcinku węzeł Stryszek – węzeł Białe Błota;
10) droga ekspresowa S6 na odcinku węzeł Gdynia (skrzyżowanie z ul. Morską) – węzeł
Rusocin (A1);
11) droga ekspresowa S7 na odcinkach:
a) obwodnica Płońska,
b) węzeł Kroczewo – węzeł Czosnów,
c) Grójec (z obwodnicą Grójca) – Jedlińsk,
d) Skarżysko Kamienna (z obwodnicą Skarżyska Kamiennej) – węzeł Kielce-Północ,
4
e) węzeł Jędrzejów Północ – węzeł Jędrzejów Wschód (skrzyżowanie z drogą
krajową nr 78),
f) Rybitwy – węzeł Bieżanów,
g) węzeł Myślenice – węzeł Lubień;
12) droga ekspresowa S8 na odcinkach:
a) węzeł Dąbrowa – węzeł Cieśle,
b) węzeł Konotopa – węzeł Powązkowska,
c) Radzymin (z obwodnicą Radzymina) – Wyszków (z obwodnicą Wyszkowa),
d) obwodnica Ostrowi Mazowieckiej;
13) droga ekspresowa S10 na odcinkach:
a) węzeł Stargard Szczeciński Zachód – węzeł Stargard Szczeciński Wschód
(obwodnica Stargardu Szczecińskiego),
b) węzeł Nieszawka – węzeł Czerniewice;
14) droga ekspresowa S11 na odcinku Krzesiny – Kórnik;
15) droga ekspresowa S22 na odcinku Elbląg – Grzechotki (granica państwowa).
5
ZAŁĄCZNIK Nr 2
Drogi krajowe lub ich odcinki klasy GP i G, na których pobiera się opłatę elektroniczną:
1) droga krajowa nr 4 na odcinku Rzeszów – Tywonia (początek obwodnicy
Jarosławia);
2) droga krajowa nr 6 na odcinku Gościcino – granica m. Gdynia;
3) droga krajowa nr 7 na odcinkach:
a) Płońsk – węzeł Kroczewo,
b) Czosnów – granica m. Warszawa,
c) granica m. Warszawa – Grójec,
d) granica m. Kraków – Myślenice;
4) droga krajowa nr 10 na odcinku granica m. Szczecin – węzeł Stargard Szczeciński
Zachód;
5) droga krajowa nr 18 na odcinku Olszyna (granica państwowa) – Golnice;
6) droga krajowa nr 77 na odcinku Radymno – Przemyśl;
7) droga krajowa nr 81 na odcinku granica m. Katowice – Skoczów (z wyłączeniem
m. Żory);
8) droga krajowa nr 92 na odcinkach:
a) skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 305 – granica m. Poznań,
b) granica m. Poznań – Września;
7) droga krajowa nr 94 na odcinku granica m. Dąbrowa Górnicza – granica m.
Kraków.

RE: viaToll, opłaty za drogi - k00rba - 2011-05-26 21:25

Wiem już, doczytałam, ze osobowych nie dotyczy. Kamień z sercaSmile

RE: viaToll, opłaty za drogi - Memory - 2011-05-26 21:29

tak na marginesie to rzeczywiści w dziwnym kraju żyjemy. Płacimy podatki, czyli dajemy "komuś" kasę aby coś dla nas robił m.in budował drogi. Płacimy podatek drogowy w cenie paliwa aby ten sam "ktoś" naprawiał drogi. Teraz dochodzi dodatkowa opłata dla przedsiębiorców za to, że wykorzystują samochody. Ciekawe kiedy my będziemy musieli płacić za możliwość poruszania się po drogach? Był już taki Pol.

RE: viaToll, opłaty za drogi - k00rba - 2011-05-26 21:32

Pewnie niebawem.

RE: viaToll, opłaty za drogi - mieczyslaw - 2011-05-26 22:15

(2011-05-26 21:29)Memory napisał(a):  tak na marginesie to rzeczywiści w dziwnym kraju żyjemy. Płacimy podatki, czyli dajemy "komuś" kasę aby coś dla nas robił m.in budował drogi. Płacimy podatek drogowy w cenie paliwa aby ten sam "ktoś" naprawiał drogi. Teraz dochodzi dodatkowa opłata dla przedsiębiorców za to, że wykorzystują samochody. Ciekawe kiedy my będziemy musieli płacić za możliwość poruszania się po drogach? Był już taki Pol.

Myślę, że jak PO wygra te wybory i poczują się dość pewnie, to kwestia naprawdę niedługiej perspektywy czasu.

Niedawno słuchałem jak jakiś typ z ministerstwa infrastruktury opowiadał, że oni nie mają żadnych środków na remonty dróg, a co dopiero na budowę nowych i uzasadniał tym sens istnienia płatnych autostrad.

Pamiętam też jak na przełomie marca i kwietnia media informowały, że GDDKiA wykorzystała dopiero ok 3-5% środków przeznaczonych na remont dróg po zimie.

Co jest prawdą?

Przerzucają pieniądze z jednej strony w drugą, a potem na nic im nie starcza. I to jest problem.
Nie potrafię zrozumieć jak prawie 40-sto milionowy kraj nie ma na nic pieniędzy - bo tak to wygląda obecnie.

Memory, tak dziwny kraj: kasta ograniczonych polityków kompletnie oderwanych od rzeczywistości doi naród celem zrealizowania swoich durnych pomysłów, których efektem jest upadek gospodarki i postępująca degradacja kraju.

RE: viaToll, opłaty za drogi - Memory - 2011-05-26 22:29

mieczyslaw znów zgadzam się z Tobą - teraz pytanie - co dalej? mamy tak to zostawić? Nie chcę stać sobie obok i tylko patrzeć!

RE: viaToll, opłaty za drogi - mieczyslaw - 2011-05-26 22:40

(2011-05-26 22:29)Memory napisał(a):  mieczyslaw znów zgadzam się z Tobą - teraz pytanie - co dalej? mamy tak to zostawić? Nie chcę stać sobie obok i tylko patrzeć!

No jak to co, na pewno nie możemy zmarnować naszych głosów w nadchodzących wyborach.

Samo wyrażenie sprzeciwu to też coś. Przynajmniej inni, którzy widzą że myślą inaczej niż oficjalna propaganda głosi, nie czują się nienormalni i widzą, że takich ludzi jest więcej. Potem może znajdzie się ktoś, kto jest w stanie być ich przywódcą, itd.

Trochę to jak bajka, ale pomyśl - ile osób wzięło udział w ostatnich wyborach parlamentarnych? Chodzi mi o procent z uprawnionych do głosowania. Ta cała masa, która nie oddała głosu, przesądziła o wyniku. Im mniej ludzi przy urnach, tym większe szanse obecnej ekipy na reelekcję. Dlatego Ci wszyscy, którzy nie wierzą że np. JKM ma szanse, powinni zacząć wierzyć i pójść zagłosować.
Memory - zawsze możemy namalować transparent i chodzić z nim dookoła ronda przez dwie godziny w okolicach 14-16 przed UM. Piszesz się?

RE: viaToll, opłaty za drogi - k00rba - 2011-05-26 23:44

Tu kliknij: Wink Klik

RE: viaToll, opłaty za drogi - krzych - 2011-05-27 11:11

(2011-05-26 22:40)mieczyslaw napisał(a):  
(2011-05-26 22:29)Memory napisał(a):  mieczyslaw znów zgadzam się z Tobą - teraz pytanie - co dalej? mamy tak to zostawić? Nie chcę stać sobie obok i tylko patrzeć!

No jak to co, na pewno nie możemy zmarnować naszych głosów w nadchodzących wyborach.

Samo wyrażenie sprzeciwu to też coś. Przynajmniej inni, którzy widzą że myślą inaczej niż oficjalna propaganda głosi, nie czują się nienormalni i widzą, że takich ludzi jest więcej. Potem może znajdzie się ktoś, kto jest w stanie być ich przywódcą, itd.

Trochę to jak bajka, ale pomyśl - ile osób wzięło udział w ostatnich wyborach parlamentarnych? Chodzi mi o procent z uprawnionych do głosowania. Ta cała masa, która nie oddała głosu, przesądziła o wyniku. Im mniej ludzi przy urnach, tym większe szanse obecnej ekipy na reelekcję. Dlatego Ci wszyscy, którzy nie wierzą że np. JKM ma szanse, powinni zacząć wierzyć i pójść zagłosować.
Memory - zawsze możemy namalować transparent i chodzić z nim dookoła ronda przez dwie godziny w okolicach 14-16 przed UM. Piszesz się?

Dookoła ronda Wam się nie uda. Jedynie przejściami dla pieszych - tutaj będziecie "nieruszlni".

RE: viaToll, opłaty za drogi - ma7ias - 2011-05-27 11:22

To przy wiadukcie kolo hospicjum, jak tam zrobicie blokade na przejsciu, to na rondzie auta beda staly Big Grin

RE: viaToll, opłaty za drogi - rudy - 2011-05-27 21:53

opłata jest dla wszystkich pojazdow powyzej 3.5t
problem w tym, że kierowcy tych pojazdów i tak płacą coroczny podatek drogowy, winiety, gigantyczne podatki i akcyzy w paliwie, kawałek autostrady zbudują to drakońskie ceny wkleją i jeszcze takie gówna
ten rząd właśnie takim okradaniem szarego kowalskiego tak mnie wku*wia, że chyba dostane wylewu