tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
Sklepy motoryzacyjne - Wersja do druku
Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
Sklepy motoryzacyjne - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Dyskusje społeczne (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: CKM (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Sklepy motoryzacyjne (/showthread.php?tid=6802)

Sklepy motoryzacyjne - miejscowy - 2013-07-05 20:51

Jaki sklep motoryzacyjny w Tczewie ma dobre (czyt. tanie) części samochodowe ?
Muszę wymienić sprzęgło, które do tanich nie należy a wiadomo różnice w cenie mogą być spore.

RE: Sklepy motoryzacyjne - lukee - 2013-07-06 11:20

Ja na ogół kupuje części w MotoJacku. Znajduje się na 30-Stycznia za przychodnią Rogowskich. Mają niskie ceny, czasem można się potargować, a na zamówione części czekam max do dwóch dni. Mają dodatkowo narzędzia i inne akcesoria. Czasami zdarzało mi się coś kupić w AutoLandzie, ale po porównaniu cen z innymi sklepami okazywało się, że są drożsi - może akurat miałem pecha Wink

RE: Sklepy motoryzacyjne - KeBi - 2013-07-09 17:31

Nauczony na własnych błędach, aktualnie NIGDY nie kupuję sam części samochodowych. To się po prostu nie opłaca. Lepiej umówić się z mechanikiem na montaż wraz z częściami i PRZED robotą ustalić cenę za całość wraz z WYBRANYMI przez Ciebie częściami.
Plusy takiego rozwiązania:
+ warsztaty mają dużo większe rabaty niż zwykły klient z ulicy, jeśli mechanik jest uczciwy to można się dobrze dogadać co do cen części
+ nie ma obawy, że dana część nie będzie pasować
+ nie ma obawy, że dana część może być fabrycznie wadliwa
+ w razie reklamacji, nie ma szukania winnych - jedziesz do warsztatu który montował
+ gwarancja 2 lata na całość, chyba że cześć się naturalnie szybciej zużyje (nikt o zdrowych zmysłach nie będzie reklamował klocków hamulcowych lub sprzęgła po przejechaniu w ciągu kilku miesięcy dajmy na to 100.000km.....)
ZAWSZE bierzemy fakturę lub rachunek na wykonane usługi z materiałem.

Jak jeszcze chciało mi się bawić w szukanie tanich części, to robiłem tak:
- rozeznanie cen w internecie (allegrosz, ceneo, intercars itp)
- policzenie kosztów zakupu części wraz z dostawą
- szukanie w tczewskich sklepach części w podobnych lub niższych cenach (można dzwonić lub przejechać się)
Kiedyś udawało się dobrze dogadać w Japparts, ale ostatnio słabiutko u nich. Wcześniej, jak jeszcze nie było Darmotów, Autolandów i temu podobnych, zawsze zakupy robiłem w Piomirze (na Westerplatte) - kilka dni temu kolega kupował u nich części blacharskie i mieli taniej niż na allegro! tak że być może znów warto u nich kupować?

Mój kolega, który ma własny garaż i umiejętności manualne, kupuje części na allegro, ale nie warto kupować g*wien, bo z reklamacjami jest więcej zabawy niż te części warte.....

RE: Sklepy motoryzacyjne - lukee - 2013-07-09 21:21

A jeśli samemu się te części wymienia? Jeśli mi się zdarzy (odpukać - rzadko) zostawić auto w warsztacie to nie zawracam sobie głowy częściami. Chyba, że już mam to co jest potrzebne, a nie mam czasu/nie jestem w stanie tego zrobić.

RE: Sklepy motoryzacyjne - miejscowy - 2013-07-11 08:31

Macie jakieś doświadczenia z warsztatem w Zajączkowie nr 28 ?

http://www.tcz.pl/index.php?p=9,7,0,katalog-firm¶m=12,2765&title=Naprawa-samochodow-Serwis

Póki co najkorzystniejsza oferta na wymianę sprzęgła.

RE: Sklepy motoryzacyjne - miejscowy - 2013-07-11 09:54

Na chwile obecną:
Dar-Mot sprzęgło kpl. 370,00 National; Sachs 600,00; wymiana 300,00 zł
Moto-Jack II sprzęgło kpl. Luk 490,00; Valeo podobnie; wymiana -
Zajączkowo 28 wymiana 180,00 zł części własne
Abi serwis Zajączkowo wymiana 250,00 zł części własne
Motor-Hand wymiana 250,00 zł części własne

RE: Sklepy motoryzacyjne - KeBi - 2013-07-11 15:24

ALEX? Poczytaj opinie!!!
Ja osobiście nie mam z nimi doświadczenia, ale czytając mnóstwo złych opinii nie odważył bym się do nich nic oddać.

Zapytaj w Zajączkowie 27b, naprawa chłodnic i mechanika pojazdowa.

A jak chcesz dłużej autem pojeździć, to zamontuj sprzęgło LUK lub Valeo.

RE: Sklepy motoryzacyjne - miejscowy - 2013-07-11 17:13

Niestety nie wiem jak się nazywają. W katalogu firm nazwy brak.
Po Twoim poście już wiem, że autko do nich nie pojedzie Smile

Po głowie chodzą mi dwie marki: Sachs i LUK

RE: Sklepy motoryzacyjne - miejscowy - 2013-07-12 12:32

Ostatnie wyceny LUK
Autoland sprzęgło kpl. niecałe 700,00 zł
Piomir sprzęgło kpl. 420,00 zł
Inter-Parts sprzęgło kpl. 540,00 zł
Świętopełka sprzęgło kpl. 460,00 zł ;wymiana 350,00 zł
Chłodnice tczew wymiana 200,00 zł

LUK na allegro w cenie 344,00 zł kpl.

KeBi do tego Zajączkowa 27b można oddać auto bez obaw ?

RE: Sklepy motoryzacyjne - KeBi - 2013-07-12 13:07

Bez obaw. Z resztą to widać po ilości aut, które się u nich przewija... Naprawiam u nich wszystkie swoje auta (służbowe, prywatne, mojej narzeczonej) + połowa moich znajomych u nich naprawia. Jedna wada - nie robią wszystkiego (niektórych rozrządów, skomplikowanych napraw silników).
Zapytaj chłopaków ile by wzięli za montaż z materiałem - być może nie będzie wiele drożej niż na allegro a będziesz miał święty spokój.