Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAKA FARBA DO KUCHNI

Chcialam sie dowiedziec,jaką farbę zastosowac do kuchni,w której na ścianach-pojawily sie tluste rączki dzieciaków.W jaki sposób pozbyc się tych plam od dzieci oraz odpryskującego tluszczu,żeby po malowaniu nie bylo po nich śladu.Slyszalam kiedyś o takiej farbie lateksowej-niby taka do kuchni.Confused

Odpowiedz }
Plusy od

a czemu akurat farba do kuchni?
równie dobrze można zastosować płytę meblową lub np. fajne kawałki plexi
osobiście mam w domu płytę meblowo - pomiędzy blatem a górnymi szafkami i fajnie to wygląda - po drugie nie mamy problemu z utrzymaniem czystości

farba i owszem lateksowa - z tym, że na ile myć taka ściana wystarczy?
nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski

Odpowiedz }
Plusy od

A czemu farba?bo tak wlaśnie mamy w części jadalnej i między szafkami znajdującymi się również w części jadalnej.Zastanawiamy sie nad różnymi opcjami,i między innymi chcialam się dowiedziec czy ktoś ma jakiś pomysl na usunięcie tych plam i propozycje na jakąs farbe?

Odpowiedz }
Plusy od

tłuszczu raczej niczym nie wyczyścisz Sad

ja ma pokojach mam tikkurillę; póki co sprawdza się - brudne ślady znikają po użycią gąbki z wodą, jednak czy pomoże to na tłuste plamy - tego nie wiem
jednak zawsze można podejść i zadzwonić do sklepu, na pewno podpowiedzą

Odpowiedz }
Plusy od

Jest taka specjalna farba, którą się pokrywa tłuste plamy. Kilka firm produkuje te farby, ja miałam Dekoral Renostyl.

Odpowiedz }
Plusy od

Trudno, by farba wytrzymała długo kiedy jest szorowana Smile ja maluje lateksową i jak jest tłusta plama, pozbywam się jej ludwikiem i ściereczką Smile a nie druciakiem - jak na razie jest ok - 8 mies - zobaczymy dalej.
Przyczepianiem pleksi, albo paneli, czy innych płyt meblowych raczej się nie posiłkuję - zmniejsza to optycznie pomieszczenie i sprawia wrażenie sztuczności - jak w barze przy drodze - wszystko jest tak zabudowane, by nic się nie brudziło i można było łatwo objechać szmatą Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Polecam Levis. Farba belgijska, zmywakiem nasączonym wodą z mydłem zmywam wszystko.
To bardzo droga farba, ale inwestycja warta pieniędzy. Nie kupisz jej gotowej w sklepie.
Dostępna w Coralu i w Tropsie (z Corala lepsza, moze w Tropsie mieli starą białą, z której po dodaniu barwników powstają kolory).

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-11-03, 10:18)robak napisał(a): równie dobrze można zastosować płytę meblową lub np. fajne kawałki plexi

Dobry pomysł Smile Znajomy ma i nieźle to wygląda. Dobre w utrzymaniu czystości, tym bardziej przy małych Heart kochanych dzieciaczkach Big Grin
sivaM

Odpowiedz }
Plusy od

(2009-11-03, 13:53)Edgar napisał(a): Trudno, by farba wytrzymała długo kiedy jest szorowana Smile ja maluje lateksową i jak jest tłusta plama, pozbywam się jej ludwikiem i ściereczką Smile a nie druciakiem - jak na razie jest ok - 8 mies - zobaczymy dalej.
Przyczepianiem pleksi, albo paneli, czy innych płyt meblowych raczej się nie posiłkuję - zmniejsza to optycznie pomieszczenie i sprawia wrażenie sztuczności - jak w barze przy drodze - wszystko jest tak zabudowane, by nic się nie brudziło i można było łatwo objechać szmatą Smile

wszystko to kwestia gustu; u nas płyty na ścianach są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale jeszcze super pasują do mebli

nasza kuchnia ma ok 12 mk do tego jest półotwarta - zapewniam, że nic nie zmniejszyło jej optycznie

a myślał ktoś z was o trawertynie? właściciel firmy, który u nas robił stiuk i trawertyn bardzo zachwalał; mówił że ma w kuchni - i rewelacja

Odpowiedz }
Plusy od

zielona Big GrinWink
Close enough to start a war,
All that I have is on the floor,
God only knows what we're fighting for,
All that I say, you always say more,

I can't keep up with your turning tables,
Under your thumb, I can't breathe

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.