tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
Eaton w Tczewie - opinia

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eaton w Tczewie - opinia
Autor Wiadomość
Toruk Offline
Starzeje się

Ilość postów: 70
Reputacja: 0
Eaton w Tczewie - opinia
Forumowicze,
dostałem propozycję pracy w firmie Eaton w Tczewie.
Czy możecie podzielić się opinią o tej firmie?
Jak tam się pracuje, nie tylko na produkcji?
Jak płacą?
Czy warto się tam zatrudniać?

Pozdrawiam
Turuk
2010-03-14 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Manif Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 1 585
Reputacja: 1
RE: Eaton w Tczewie - opinia
Dużo ludzi pozwalniali, tych co zostali mocno eksploatują - przynajmniej jeśli chodzi o inżynierskie stanowiska.

Płace z tego co wiem mają dość zbliżone do innych zakładów produkcyjnych, ale ciężko jest mówić o jakiejś regule - na pewno dużo zależy od stanowiska, od tego co masz im do zaoferowania, no i jak uda Ci się dogadać.

Czy warto? Odpowiedź jak wszędzie - zależy, jakie masz alternatywy. Smile

"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"
2010-03-16 16:54
Toruk Offline
Starzeje się

(2010-03-16 16:54)Manif napisał(a):  Dużo ludzi pozwalniali, tych co zostali mocno eksploatują - przynajmniej jeśli chodzi o inżynierskie stanowiska.

Płace z tego co wiem mają dość zbliżone do innych zakładów produkcyjnych, ale ciężko jest mówić o jakiejś regule - na pewno dużo zależy od stanowiska, od tego co masz im do zaoferowania, no i jak uda Ci się dogadać.

Czy warto? Odpowiedź jak wszędzie - zależy, jakie masz alternatywy. Smile

Wielkie dzięki za info, alternatywą jest pozostanie w mojej firmie, ale bez możliwości dalszego rozwoju. Słyszałem różne opinie o tej firmie, różnie skrajne. Szefostwo nie ma za dobrego zdania, ale wszędzie się takie coś słyszy. Czy jeszcze ktoś się podzieli opinią?
Turuk
2010-03-16 18:00
Julkka Offline
Zestarzał się na forum

Ilość postów: 467
Mój mąż tam pracował. Zarobki na pewno dużo większe niż w takim Flexie, na stanowisku takiego operatora. Nadgodziny, jakieś herbaty i soki co miesiąc itd. Ale nie chcą zatrudniać na stałe, mimo, że chwalą,że ktoś jest dobry, jak przychodzi co do czego to nie patrzą i zwalniają. ostatnia redukcja 156 osób
2010-05-07 10:21
taki-jeden Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 1 232
hmmm... w dzisiejszych czasach dostać ofertę pracy wo dodatku w Eatonie i jeszcze grymasić...

Chyba na bezrobociu nigdy nie byłeś ...

Pozdrawiam !
2010-05-07 15:37
Toruk Offline
Starzeje się

Mam pracę, dosyć dobrą dlatego waham się nad podjęciem pracy w Eatonie. Dlatego pytałem na forum, jaka tak jest atmosfera, płaca, itd...
Nie jest to pozycja na poziomie produkcyjnym, ale raczej administracyjna.

Z odpowiedzi na forum widzę, że Eaton nie jest najlepiej oceniany. ot co!
2010-05-07 15:44
Karmat
Unregistered

(2010-05-07 15:37)taki-jeden napisał(a):  hmmm... w dzisiejszych czasach dostać ofertę pracy wo dodatku w Eatonie i jeszcze grymasić...

Pozdrawiam !

Też wolałbym zarabiać mniej, ale mieć dobrą pracę. Bo co z tego, że mnie zatrudnią za dużo większe pieniądze jak za 3 miesiące zwolnią ? Jaki w tym sens? W życiu bym nie poszedł do Eatona.
2010-05-07 17:03
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Toruk Offline
Starzeje się

(2010-05-07 17:03)Karmat napisał(a):  
(2010-05-07 15:37)taki-jeden napisał(a):  hmmm... w dzisiejszych czasach dostać ofertę pracy wo dodatku w Eatonie i jeszcze grymasić...

Pozdrawiam !

Też wolałbym zarabiać mniej, ale mieć dobrą pracę. Bo co z tego, że mnie zatrudnią za dużo większe pieniądze jak za 3 miesiące zwolnią ? Jaki w tym sens? W życiu bym nie poszedł do Eatona.

Hej,
może Ty podzielisz się ze mną swoją opinią o Eatonie?

pozdrawiam,
Toruk
2010-05-10 09:27
kamilus Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 5 271
Reputacja: 2
A co takiego fajnego w Eatonie? Płacą ponad 5k na rękę czy co? Co to w dzisiejszych czasach lepszej pracy nie ma?

A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!
2010-05-10 09:33
Karmat
Unregistered

(2010-05-10 09:27)Toruk napisał(a):  
(2010-05-07 17:03)Karmat napisał(a):  

Pozdrawiam !

Hej,
może Ty podzielisz się ze mną swoją opinią o Eatonie?

pozdrawiam,
Toruk

Nigdy tam nie pracowałem, ale słyszałem dużo opinii, że zatrudniają na jakiś czas, a potem wywalają na zbity pysk. Dużo znajomych zostało zatrudnionych i zwolnionych po max pół roku. Ja bym tam w życiu nie poszedł pracować.
2010-05-10 11:04
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Julkka Offline
Zestarzał się na forum

DO tego zatrudniają przez Adecco. A pracowników, którzy przez nich bezpośrednio są zatrudnieni na czas nieokreślony też bez skrupułów zwalniają.
2010-05-10 11:14
Toruk Offline
Starzeje się

(2010-05-10 11:14)Julkka napisał(a):  DO tego zatrudniają przez Adecco. A pracowników, którzy przez nich bezpośrednio są zatrudnieni na czas nieokreślony też bez skrupułów zwalniają.

Czy pracowników biurowych też zatrudniają przez Adecco?
pozdrawiam,
Toruk
2010-05-10 14:41
Julkka Offline
Zestarzał się na forum

(2010-05-10 14:41)Toruk napisał(a):  Czy pracowników biurowych też zatrudniają przez Adecco?
pozdrawiam,
Toruk

Szczerze to nie mam pojęcia
2010-05-10 14:51
Manif Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 1 585
(2010-05-10 14:41)Toruk napisał(a):  Czy pracowników biurowych też zatrudniają przez Adecco?
pozdrawiam,
Toruk
Jeżeli dostałeś od nich propozycję pracy, to chyba wiesz, przez kogo zostaniesz zatrudniony? Wink

Zastanów się, czy ten Twój wywiad ma większy sens. Śmiało można przyjąć, że 90% opinii które znajdziesz (obojętnie czy to Eaton, Gemalto, czy Flex), to opinie pracowników produkcyjnych - bo ich jest zawsze w takich zakładach najwięcej. A różnice w płacy, traktowaniu, czy też samej atmosferze między produkcją, a pracownikami biurowymi, mogą być bardzo duże - a zdaje się, że Ty aplikujesz raczej na biurową robotę. Tym bardziej nie wyobrażam sobie brania pracownika biurowego na 'kilka miesięcy' - to się nikomu nie opłaca, więc o ile będziesz zatrudniony bezpośrednio przez Eaton i będzie to stanowisko odpowiedzialne (a Ty się sprawdzisz), to nie martwiłbym się zbytnio o zwolnienie.

Ale to tylko moje zdanie i oczywiście może być zupełnie inaczej. Wink

"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"
2010-05-10 16:43
robak Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 2 372
jeśli stanowisko biurowe, to jak pisze Manif, raczej żadna szanująca się firma, której zależy na kompetentnym i wydajnym pracowniku, po kilku miesiącach nie będzie zwalniac człowieka dla zasady; produkcja to inna bajka, jednak biurowy, to troszkę inny charakter pracy
szkolenia, wdrożenie, coaching; to kosztuje i pracodawca inwestuje w pracownika, bo warto człowieka wyuczyć jak trzeba
inna sprawa, gdy w trakcie roboty okaże się, że dany człowiek nie nadaje się na stanowisko; wówczas sprawa niemal oczywista

kolega pracował w jakości w eaton; z marszu dostał umowę na czas nieokreślony (po 3 m-cach okresu próbnego); jeździł; uczył się; ostatecznie uciekł i założył swój biznes

nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski
2010-05-10 16:57
Odpowiedz