tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
Rejestracja sprowadzonego auta

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
DenVer Offline
Starzeje się

Ilość postów: 69
Reputacja: 0
Mam pytanie jak zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy jakie to koszty ?? samochód ma byc kupiony z komisu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-03-29 22:46 przez DenVer.)
2010-03-29 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
MacGyver Offline
Administrator

Ilość postów: 3 193
Reputacja: 1
RE: Rejestracja sprowadzonego auta
Z komisu w Polsce czy poza granicami?

BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp
DOGE: DJGpWEkeHEiQ8iu4N6L3fuEU4WkeKjf6ng
PPC: PLohEHhtjSVw6fxHpw9LqpNJFLWtBpB8um
2010-03-29 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
DenVer Offline
Starzeje się

z komisu w Polsce chce kupića samochód a jest sprowadzony koszt auta to 20 tys
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-03-29 23:14 przez DenVer.)
2010-03-29 23:10
MacGyver Offline
Administrator

Ilość postów: 3 193
Reputacja: 1
A więc auto opłacone. Dostajesz fakturę, więc zwolnione z podatku.
Koszty to: opłata recyklingowa, karta pojazdu i standardowe opłaty rejestracyjne.

Oczywiście przyjmuję, że kupujesz na fakturę, a nie od fikcyjnego Niemca.

BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp
DOGE: DJGpWEkeHEiQ8iu4N6L3fuEU4WkeKjf6ng
PPC: PLohEHhtjSVw6fxHpw9LqpNJFLWtBpB8um
2010-03-29 23:17
robak Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 2 372
ja w zeszłym roku zapuiłem auto z belgii
kupowałem przez handlarza, ale ten załatwiał dla mnie wszystkie cła i akcyzy i recyklingi

KONIECZNIE SPRAWDŹ NR VIN!!! dziś słowo już niewiele znaczy

a jak będzie problem z prawidłowym odczytem podjedź na stację diagnostyczną albo do mechanika; za kilka złotych zrobi to jak należy, a Ty nie będziesz martwił się że później problem z przeglądem technicznym czy kontrolą policyjną

a znam osobę, które niestety doświadczyły tego; co prawda był to motocykl; do tego nowy; specjalnie dla niego sprowadzony
na szczęście odkręcono to, ale z zakupem auta używanego już nie byłoby tak łatwo

nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski
2010-03-30 12:07
upierdliwy Offline
Dopiero zaczął
**

Ilość postów: 16
(2010-03-29 22:46)DenVer napisał(a):  Mam pytanie jak zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy jakie to koszty ?? samochód ma byc kupiony z komisu.

Do rejestracji auta zza granicy bedzie ci potrzebne przetlumaczenie umowymax 200zl, oplacenie akcyzy niecale 3% wartosci do 2 l pojemnosci i chyba 18 % ponad 2 L pojemnosci, oplata recyklingowa 500 zl, blachy karta pojazdu i dowod ok 250.

Umowe najlepiej spisz z tym co sprzedaje czyli komisem a nie z osoba prywatna ktora ci podadza, najbezpieczniej zeby sie nie zrobic w jajo.
(2010-03-29 23:10)DenVer napisał(a):  z komisu w Polsce chce kupića samochód a jest sprowadzony koszt auta to 20 tys

Pamietaj, ze jezeli komis w Polsce sprowadza samochod, to ty kupujacy musisz miec umowe ze sprzedajacym z Polski !!!! Z kolei ten sprzedajacy musi miec oplacony recykling i chyba akcyze, bo jesli nie bedzie mial to ty tego nie mozesz oplacic i ci nie zarejestruja auta(jesli chodzi o recykling to tego jestem pewny nie wiem jak z akcyza) na kwitku od przelewu ktory dasz przy rejestracji musza byc dane tego kto sprowadzil samochod, czyli w tym przyadku komisu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-03-30 16:01 przez upierdliwy.)
2010-03-30 15:57
DenVer Offline
Starzeje się

czyli jak dokładnie i ewentualnie gdzie będe musiał się wybrać bo ja niestety w tym jestem ciemny. a nie wiem od czego zacząć.
2010-03-31 00:26
robak Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 2 372
(2010-03-31 00:26)DenVer napisał(a):  czyli jak dokładnie i ewentualnie gdzie będe musiał się wybrać bo ja niestety w tym jestem ciemny. a nie wiem od czego zacząć.

zakup auto z wszystkimi niezbędnymi dokumentami; zapłac za to 500 zł więcej ale problem biegania po urzędach masz za sobą
jak wspomniałem wyżej kupwałem auto sprowadzone z zagranicy; i z otrzymanymi dokumentami poszedłem od razu do starostwa do rejestracji auta

kolega kupował auto spprowadzone pod koniec roku; w celnym powiedzieli mu, że zadeklarował za niską kwotę, podczas gdy tyle zapłacił; musiał poprawiać druki; marnotrastwo czasu moim zdaniem

nie kryję się pod nickiem

nazywam się Sławomir Kussowski
2010-03-31 08:24
Wątek zamknięty