tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
Długotrwały stan podgorączkowy! Pomocy!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Aga21tcz Offline
Dopiero zaczął
**

Ilość postów: 25
Reputacja: 0
Witam!
Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś kto mógłby mi pomóc.
Otóż, u mojego trzymiesięcznego synka od 12 dni utrzymuje się stan podgorączkowy.
Z samego rana wynosi w granicach 37,7-37,9 (mierzone w pupce) potem przez cały dzień skacze utrzymując się nadal w granicach stanu podgorączkowego. Około godziny 17 temperatura schodzi do 37 st.C
(cały czas będę podawała wartości mierzone w pupce) czyli o tej godzinie jest mniej więcej prawidłowa. Ale już kolo godz 20 zaczyna spadać do temp 36.4 czyli po odjęciu 5 kresek jest 35.9!!! Raczej za niska...
U lekarza jestem średnio co 2 -3 dni cały czas kieruje mnie na kolejne badania. Mocz i krew prócz lekkiej anemii nic nie wykazały, teraz czekamy na wynik posiewu.
Dodam, że po dziecku nie widać żadnych oznak jakiejkolwiek choroby. Jest pogodne, uśmiechnięte nie ma kataru ani kaszlu. Sam lekarz dr.S który jest b. dobrym specjalistą przyznał się że nie ma nawet punku zaczepienia żeby szukać w jakimś konkretnym kierunku.
Mnie to wszystko spędza sen z powiek, jeśli ktokolwiek z Was miał podobną sytuację, bardzo proszę o jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam
2011-05-18 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Manif Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 1 583
Reputacja: 1
RE: Długotrwały stan podgorączkowy! Pomocy!
Idź do innego lekarza na jakąś dodatkową diagnozę..
Przynajmniej ja bym tak kombinował.

"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"
2011-05-18 09:43
hana34 Offline
Starzeje się

Ilość postów: 127
Opinia jednego lekarza to za mało.Takie skoki temperatury nie są normalnym objawem więc poszukaj dobrego specjalisty lub dwóch i to np. w Gdańsku.Poszperaj w necie.Pozdrawiam.
2011-05-18 10:51
Aga21tcz Offline
Dopiero zaczął
**

Właśnie wróciłam od innego lekarza, który stwierdził że dziecko wg niego jest zdrowe. Mimo to dał na posiew kału... Może już panikuje, ale zwyczajnie się boję.
2011-05-18 10:56
Harry Offline
Starzeje się

Ilość postów: 125
Takie skoki się zdarzają, szczególnie u tak małego organizmu, któremu z wielu względów trudniej regulować temperaturę. Rzeczywiście, dla własnego spokoju, można odwiedzić z 4 pediatrów i zrobić wszelkie możliwe badania. Bo jeśli nic nie ma w jamie ustnej, nic nie wyjdzie z kału, to zostaje tylko obserwacja i zadowolenie, że na szczęście nic nie znaleźli...

Proponuję odpowiednio nawadniać maluszka, starać się go nie przegrzewać, ale też i nie wyziębiać za bardzo. Wahania temperatury mogą też być związane z emocjami - i tymi pozytywnymi, i tymi negatywnymi, kolkami, itp. Wcale nie musi to być coś nienormalnego.

Nie można też przesadzać, bo przecież mierzenie zdrowemu dziecku kilka razy na dzień temperatury, może być tego objawem i stresować, rozebranego przecież do pomiaru, badanego. Czy Wy chcielibyście, by ktoś 5 razy dziennie wpychał Wam coś w tyłek? Może tak samo reaguje ten mały organizm, który przecież nie ma pojecia, co mu tam wchodzi? Może warto spróbować termometru dousznego?

Czym dziecko jest karmione? Tylko pokarm Mamy?

Proszę zignorować mój podpis.
2011-05-18 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Aga21tcz Offline
Dopiero zaczął
**

Jest Karmiony w sposób mieszany, ale ostatnio zdecydowanie woli butelkę.
A karmie bebilonem pepti
2011-05-18 14:45
karo Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 3 211
Może po prostu wczesnie zaczyna ząbkować?
Myślę, że dziecko jest zdrowe.
W trzecim miesiącu życia zwykle spadają watości morfologii, nie jest to anemia, ale stan typowy dla trzymiesięcznego dziecka.
2011-05-18 15:59
Harry Offline
Starzeje się

Ilość postów: 125
(2011-05-18 14:45)Aga21tcz napisał(a):  Jest Karmiony w sposób mieszany, ale ostatnio zdecydowanie woli butelkę.

Nie za krótko karmione naturalnie? Wydaje mi się, że w tym wieku, to jeszcze mleko Mamy powinno dominować, a dokarmianie z butelki tylko w przypadku małej ilości pokarmu. Ale szkoły są różne.

(2011-05-18 15:59)karo napisał(a):  Może po prostu wczesnie zaczyna ząbkować?

Dosyć wcześnie by to było, dziecko nie byłoby aż tak wesołe i zapewne Mama zauważyłaby zmianę w zachowaniu, no i nam o tym napisała. Ale rzeczywiście może to być jedna z przyczyn.

Proszę zignorować mój podpis.
2011-05-18 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Aga21tcz Offline
Dopiero zaczął
**

Ząbkowanie lekarz wykluczył, a cycusiem męczę ile się da.
Ale jak czasami tak płacze i nie chce go ssać robi mi się zwyczajnie Jego żal i podaje mu butelkę.
Ogólnie to pokarmu brakuje mi od samego początku Sad
2011-05-18 20:57
acid Offline
Zestarzał się na forum

Ilość postów: 499
posiew moczu był ?
2011-05-18 21:18
Aga21tcz Offline
Dopiero zaczął
**

tak, w poniedziałek bedzie wynik z posiewu moczu i kału
2011-05-19 08:01
acid Offline
Zestarzał się na forum

Ilość postów: 499
proponuję poczekać na posiewy. bardzo często niecharakterystyczne dolegliwości powoduje u małych dzieci (u dorosłych też) zakażenie układu moczowego. proponuję dopajać - żeby się nie odwodniło i ewentualnie zbijać gorączke gdy wysoka np. paracetamolem.
tak swoją drogą długo czekacie na wynik. kiedy posiew był robiony? teoretycznie 2-3 dni i powinno rosnąć coś lub nic - tzn posiew ujemny. może zadzwoń do lab i spytaj sie czy cos już wiadomo.
2011-05-19 08:08
Aga21tcz Offline
Dopiero zaczął
**

przedwczoraj... mam zobaczyć jutro czy ewentualnie moze bedzie wynik, ale i tak kał dopiero pewno w poniedziałek...
2011-05-19 16:20
madzior242 Offline
Dopiero zaczął
**

Ilość postów: 22
U mojego Dziecka rowniez stwierdzono kiedys wlasnie zakarzenie ukladu moczowego poniewaz mial goraczke. Nic innego mu nie dolegalo tylko goraczkowal.
Nie chce tutaj absolutnie straszyc ale lepiej tego nie lekcewazyc bo nie jest to "lekka" sprawa szczegolnie wtedy gdy Synek nosi jeszcze pampersySmile
Ale nie ma co wybiegac na przod, poczekaj na wyniki i wtedy dzialaj. Temperature zbijaj tylko jak przekroczy 38,5 stopnia. Pozdrawiam
2011-05-19 22:08
Max Offline
Zestarzał się na forum

Ilość postów: 420
Reputacja: 6
(2011-05-18 14:45)Aga21tcz napisał(a):  Jest Karmiony w sposób mieszany, ale ostatnio zdecydowanie woli butelkę.
A karmie bebilonem pepti
Moja corka wyrosla juz z tej mieszanki i została nam jedna zaplombowana puszka.
Jesli bylabys zainteresowana moglbym ja odstapic za symboliczna oplata.
Więcej info na priv.
2011-05-20 08:30
Odpowiedz