tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
PLACE "ZABAW" W TCZEWIE

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLACE "ZABAW" W TCZEWIE
Autor Wiadomość
Przepiura Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 2 211
Reputacja: 0
RE: PLACE "ZABAW" W TCZEWIE
(2011-07-27 13:26)mieczyslaw napisał(a):  Ja chyba też przestanę narzekać, może gdy jutro rano się obudzę, to pierwsza myśl jaka się pojawi, to że dzięki SM mamy tak spokojnie w mieście.
A wiesz, że to nawet możliwe?
Tyle, że aby osiągnąć taki stan musiałbyś się poprzedniego wieczora porządnie zjarać, a to uczyniłoby z Ciebie kryminalistę straszniejszego i groźniejszego niż pijane menelostwo Big Grin

Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.
2011-07-27 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieczyslaw
Unregistered

(2011-07-27 13:37)Przepiura napisał(a):  A wiesz, że to nawet możliwe?
Tyle, że aby osiągnąć taki stan musiałbyś się poprzedniego wieczora porządnie zjarać, a to uczyniłoby z Ciebie kryminalistę straszniejszego i groźniejszego niż pijane menelostwo Big Grin

Zjarać, to ja bym wolał kilka opon przed UM Big Grin
2011-07-27 13:39
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Przepiura Offline
Niszczy klawiaturą

Załatw opony i maski przeciwgazowe, to resztę się da załatwić Tongue Taki happening, ostatnio modne się zrobiły Wink

btw:
[Obrazek: radarowcy.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-07-27 13:51 przez Przepiura.)
2011-07-27 13:41
mieczyslaw
Unregistered

Opony to nie problem, zastanawiam się skąd zdobyć maski "mieczyslawa" dla uczestników Big Grin
2011-07-27 13:57
Przepiura Offline
Niszczy klawiaturą

Narcyz Tongue
skąd zdobyć to też nie problem, raczej za co Tongue
http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&rh=i%3Aa...ask&page=1

2011-07-27 14:13
Behemoth_ka Offline
Starzeje się

Ilość postów: 108

Na maski wystarczą farbki Big Grin

[Obrazek: pokaz.php?id=17214]
2011-07-27 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieczyslaw
Unregistered

(2011-07-27 14:13)Przepiura napisał(a):  Narcyz Tongue

Potraktuję to jako komplement Smile

(2011-07-27 15:17)Behemoth_ka napisał(a):  Na maski wystarczą farbki Big Grin

Pomalujesz nas? Smile
2011-07-27 18:17
Wiolex Offline
Starzeje się

Ilość postów: 114
(2011-07-27 00:24)Bartłomiej Kulas napisał(a):  Straż Miejska w Tczewie ma zaledwie kilkunastu strażników patrolowych. To jest znikoma ilość, jak na takie miasto (dodajmy do tego zmiany i ilu w tym samym czasie jest "w mieście"?).
Może i ma tylko kilkunastu strażników, co nie zmienia faktu, że Ci strażnicy, ostatnio bardzo często siedzą w parku i palą papierosy, albo odpoczywają w samochodach. Park w ciągu dnia zdarza mi się przemierzać często i takie sytuacje są na porządku dziennym. Ja rozumiem, że w każdej pracy człowiek potrzebuje chwili odpoczynku, na posiłek czy "papierosa", ale wydaje mi się, że takie przerwy w normalnych pracach nie trwają godzinami, a może się mylę?
Po co patrolować ulice, skoro można schować się w parku?
2011-07-27 19:55
marti Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 1 112
(2011-07-27 19:55)Wiolex napisał(a):  Po co patrolować ulice, skoro można schować się w parku?

A gdyby zamiast poprzez podatki każda rodzina opłacała 50 zł na dzielnicowego - byłby dzielnicowy na blok lub dwa. Patrolowaliby oni teren wokół, znali ludzi, rozwiązywali problemy. Na pewno byłoby spokojniej. I bezpieczeniej. A tak mamy jednego dzielnicowego na Suchostrzygi/Bajkowe. Jak on ma niby ten teren patrolować?
2011-07-27 23:52
kamilus Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 5 271
Reputacja: 2
marti - ten pomysł forsujesz od kilku (pamiętam co najmniej 6) lat Wink
O dziwo zgadzam się z Tobą. Świetny pomysł, tyle, że musiałby to być ochroniarz o zwiększonych uprawnieniach i ścisłą współpracą z policją (przy obecnych przepisach). Jest to realne do zrealizowania nawet w naszym socrealizmie - pytanie tylko czy ludzi by na to przystali?
Oczywiście miejsce większości (nie wszystkich - tczewskich nawet nie oceniam, bo mi nigdy nie zawadzali, za to gdańscy to patologia) pracowników SM to zielona łączka. Won od publiczny pieniędzy i albo do prawdziwej roboty albo zbierać puszki.
SM Tczew oceniam tylko na podstawie obserwacji znajomych i póki co - w większości nasza SM wypełnia swoje obowiązki lepiej niż większość w Polsce. Tyle, że u nas generalnie również policja jest znana z najwyższej skuteczności wobec kiboli (ci boją się wszczynać awantury przejeżdżając przez Tczew).
Problemem są w większości skundlone przepisy ustanowione przez bandę trojga. SLD/PO/PiS stworzyli raj dla przestępców odbierając wszelakie prawa przedstawicielom prawa.

A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!
2011-07-28 00:09
Bartłomiej Kulas Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 863
Mieczyslawie - ja nie mówię ze nie masz narzekać. Narzekaj i to głośno.
Sam ubolewam, że SM nie jest tak skuteczna jak powinni być.

Kiedyś zgłosiłem anonimowo (Dzwoniąc na numer SM - 986) spożywanie alkoholu w miejscu publicznym (a konkretniej tuż koło sklepu) i agresywne zachowanie przez lokalnych pijaczków (o dziwo młodych, może 23-25 lat) jednego z osiedli. Zaparkowałem i czekałem 20 minut, żeby sprawdzić czy przyjadą, w końcu padły przecież słowa dyspozytora "przekazuję zgłoszenie patrolowi". Poczekałbym dłużej, ale miałem inne ważne zajęcia. Jak łatwo się domyślić - patrolu i interwencji nie doczekałem się. Zresztą "chłopaki" piwko i flaszkę obalili i zaczęli się ulatniać, przybycie patrolu po takim czasie nie miałoby już sensu. "Miszczów" spod sklepu już by nie było :]

Widzę, że wbrew zapewnieniom jednego jak i drugiego komendanta to nie są incydenty, tylko smutna codzienność. Chyba się bliżej temu tematowi przyjrzę, bo może braki w funkcjonariuszach to tylko kropla w morzu potrzeb.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-07-28 00:58 przez Bartłomiej Kulas.)
2011-07-28 00:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mieczyslaw
Unregistered

kamilus - ochroniarza to i obecnie możemy sobie zorganizować, a jego skuteczność i współpraca z policją może zależeć tylko i wyłącznie od profesjonalizmy wybranej firmy lub osoby - to jedno i do tego typu wyborów mieszkańców, wspólnot mieszkaniowych wszelkiej maści nic nie mam - ich wybór.
Jednak nie mogę się zgodzić z pomysłem martiego by za dodatkowe pieniądze opłacać dzielnicowego - to kolejny chory pomysł i nie chodzi o nie zgodzenie się z nim dla zasady.
1. Obecnie płacimy i tak jedne z najwyższych podatków w UE.
2. Taka forma płatności to nic innego jak dodatkowe opodatkowanie się - znów idziemy w kierunku powierzania swojej własności i swojego bezpieczeństwa w opiekę państwa, a przecież marti często podkreśla, że nie należy na państwie polegać, bo z założenia jest zawodne - dlaczego w tym wypadku miałoby nie być?
3. Do problemu należałoby podejść z drugiej strony, czyli zastanowić się gdzie giną pieniądze podatników i zmodernizować system - ale to trzeba wizji, jaj i odwagi - żadna z obecnych partii nie spełnia tych warunków - nawet wszystkie partie łącznie.

Nie wiem jakie jest podejście policji i SM do kibiców, nie wiem czy oni przejeżdżając przez Tczew boją się wszczynać awantury, wiem jednak że w samym mieście sytuacja nie jest już taka różowa. I jedynym naprawdę skutecznym sposobem na poprawę jej, jest egzekwowanie prawa - przykładem Nowy Jork i akcje podjęte w tym mieście, o czym już pisaliśmy na forum w przeszłości. Dodatkowo eksmisje i sprowadzenie normalnych ludzi do Starego Miasta, a nie "ubieranie trupa" jak to określił Daniel.
2011-07-28 01:01
kamilus Offline
Niszczy klawiaturą

Ilość postów: 5 271
Reputacja: 2
mieciu - nie znasz starych poglądów martiego. On chciał likwidacji podatków i opłacania dobrowolnie służb policyjnych. Dokładnie już nie pomnę, bo marti wstydzi się starych poglądów i je pousuwał (żarcik). Wink

A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!
2011-07-28 01:10
mieczyslaw
Unregistered

(2011-07-28 01:10)kamilus napisał(a):  mieciu - nie znasz starych poglądów martiego. On chciał likwidacji podatków i opłacania dobrowolnie służb policyjnych. Dokładnie już nie pomnę, bo marti wstydzi się starych poglądów i je pousuwał (żarcik). Wink

Nie znam, ale aktualne mi się nie podobają.
Taki układ byłby uczciwszy od tego by dodatkowo się opodatkować, ale sam to wiesz, nie ma sensu bym się dodatkowo rozpisywał.

Wiele rzeczy w tym kraju mogłoby się poprawić, gdyby zrobić porządek w wydatkach publicznych - bo tak naprawdę gdy dyskutujemy na różne tematy, to często właśnie w tym punkcie lądujemy.
2011-07-28 01:25
Behemoth_ka Offline
Starzeje się

Ilość postów: 108
(2011-07-27 18:17)mieczyslaw napisał(a):  
(2011-07-27 14:13)Przepiura napisał(a):  Narcyz Tongue

Potraktuję to jako komplement Smile

(2011-07-27 15:17)Behemoth_ka napisał(a):  Na maski wystarczą farbki Big Grin

Pomalujesz nas? Smile

Z przyjemnością Big Grin

[Obrazek: pokaz.php?id=17214]
2011-07-28 14:38
Odpowiedz