tczew - tcz.pl logo
TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie oświadcza, iż nie bierze odpowiedzialności za posty, opinie, poglądy użytkowników tego forum.
Wszystkie posty użytkowników tego forum pisane i publikowane są wyłącznie na ich własną odpowiedzialność prawną.
Rejestracja do specjalisty w "białym domku"

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
aniuszka Offline
Starzeje się

Ilość postów: 159
Reputacja: 0
Po raz pierwszy musiałam zarejestrować się do specjalisty w "białym domku" przu szpitalu. Wcześniej dzwoniłam do rejstracji, ale bezskutecznie. Dziś pojechałam i nie wiem czy śmiać się czy płakać. W pomieszczeniu siedziały dwie babeczki, żadna nie pofatygowała się, żeby podejść, w tle dzwonił telefon, dzwonił i dzwonił... Jedna z pacjenetek mówiła, że już trochę czeka na "obsługę"
Przyszła wreszcie ta, która była od rejstracji i zaczęła zapisywac na wizyty. Telefonu różwnież nie odebrała ( a ten cały czas dzwonił). Jedna z pacjentek przyszła wkurzona i mówi, że od rana wydzwania i nikt nie odbiera telefonu, na to jej pani z rejestracji odpowiedziała, że nie może odbrać tel., skoro rejestruje pacjentów (wiadomo jednak, że nie ma ich ciągle). Jeden pan zauwazył, że remoncik był, podłogi wymienione, ale traktowanie ludzi po staremu.
Ostatnio był artykuł o nagrodzie, jaką dostało nasze TCZ, szkoda tylko, że pacjenci w tej sprawie nie mają nic do gadania. Perła może i by była, ale na pewno nie biała.
2011-11-15 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gabi Offline
Dopiero zaczął
**

Ilość postów: 20
RE: Rejestracja do specjalisty w "białym domku"
Również musiałam zarejestrować tatę do białego domu a ponieważ nie jesteśmy ze Tczewa to zaczęłam dzwonić. Gdy po 5 dniach ciągłego dzwonienia(ok. 4 godz dziennie) nikt nie odbierał musiałam w końcu udać się do Tczewa. Kiedy stałam przed rejestracją myślałam, że wyjdę z siebie. Z pokoju było słychać rozmowy i śmiech ale do pokoju nikogo nie wpuszczano i ciągle było słychać dzwoniący telefon. Kiedy w końcu po jakiś 45 min otworzyły wreszcie drzwi to były zdziwione ,że ludzie są zbulwersowani. W trakcie kiedy rejestrowały także ciągle dzwonił telefon i nie raczyły go odebrać.
Kiedy mój mąż również dostał skierowanie do lekarz to już po 2 dniach dzwonienia pojechałam do Tczewa. I znów to samo: telefon dzwoni nikt nie odbiera tym razem nikogo nie ma w rejestracji bo pani łazi po korytarzu tam i z powrotem. To co tam się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie. Tylu ludzi nie ma pracy, to może by tak kogoś porządnego zatrudnić?
Przecież wokół nas Jest tylu ludzi starszych lub tak schorowanych, którzy nie są w stanie sami dotrzeć do placówki celem rejestracji i co mają w takiej sytuacji zrobić? Leżeć i czekać na śmierć?
Nie dość,że płacimy wysokie podatki, składki zdrowotne to jeszcze do lekarza się nie można dostać!!! Nie tylko dlatego ,że są CHORE LIMITY ale również dlatego, że telefonów nie łaska ODEBRAĆ. SZCZYT I HAŃBA
Jeszcze dodam, że do diabetologa nie ma takich problemów zawsze da się dodzwonić.Pani miła sympatyczna. Widać jak się chce to można
2011-11-17 19:02
aniuszka Offline
Starzeje się

No właśnie, ktoś by mógł zajać się wymianą starej kadry w rejestracji. O tym samym już pomyślałam. Panie juz chyba są troszkę znudzoną swoją pracą. Pacjenci i tak są wkurzeni długimi terminami do spcjalisty. Uśmiechnięta i miła pani na pewno nie tego nie zmieni, ale pacjent, który zostanie dobrze potraktowany wyjdzie z lepszym sampoczuciem z przychodni. W przychodni u Rogowskich jakos to funkcjonuje, ja jako pacjent, jestem z tej obłsugi zadowolona.
2011-11-18 10:23
MagdziA Offline
Starzeje się

Ilość postów: 65
Byłam tam ostatnio i rejestracji nie ma już w pokoju na końcu korytarza tylko jest taka "z prawdziwego zdarzenia", zaraz jak się wchodzi po lewej stronie. Kwestia nie odbierania telefonów się nie zminiła -nadal jest tak samo i dłuuuuuuuuga kolejka do rejestracji. Każdy ze stojących w kolejce jest zbulwersowany, bo najpierw próbował się dodzwonić i po bezskutecznych próbach po prostu przyjeżdżał i stawał w kolejce. Jedna z Pań stojących mówiła, że o dziwo ona się dodzwoniła, ale co z tego skoro nie chciano jej zarejestrować telefonicznie i kazano wziąść dowód ubezpieczenia i przyjechać osobiście. Także nie ma sensu wydzwaniać tylko cierpliwie odstać swoje niestety.
2012-01-07 16:14
Małgo Offline
Zestarzał się na forum

Ilość postów: 398
Próbuję zarejstrować dziecko do specjalisty już od 3 ech miesięcy, już mnie szlag trafia, bo ciagle nie ma terminów, dodzwonić się nie ma szans dodzwonić, a jak ostatnio byłam osobiscie, babka powiedziała ,że terminy będą na koniec grudnia, zjawiłam się wtym czasie, bo telefon oczywiscie nie odpowiadał, a ona ,że niestety wszystko juz zajete, bo terminów było tylko kilka i nowe będą ok 15tego stycznia na luty. Mówię,że skierowanie chyba ważne jest 3 miesiące i nie bedzie ważne po 15tym, a ona na to,że u nich rok jest ważne.
Myślałam po prostu,że złapię ją za kudły i wyciągnę zza tej rejestracji. Bądź tu spokojny człowieku, nie rozumiem na cholerę odprowadzać składki? żeby nawet do lekarza nie móc się dostać?!
szkoda gadać.
2012-01-09 00:21
MacGyver Offline
Administrator

Ilość postów: 3 220
Reputacja: 1
A nie można zmienić lekarza? Dlaczego usilnie próbujecie zarejestrować się w Białym Domku?

Ja, kiedy próbowałem zarejestrować się na TK, to dowiedziałem się od lekarza, żeby zarejestrować się wcześniej, bo placówek jest mało (trzy) i są duże kolejki, sięgające nawet trzech miesięcy. Telefon do NFZ-u i dowiedziałem się, że w odległości do 60km placówek było 16, a w całym województwie około 30. Obdzwoniłem kilka placówek i okazało się, że w jednej z nich jest wolny termin na "za 9 dni".

Wytłumaczcie mi więc fenomen Białego Domku i uporczywych prób zarejestrowania się właśnie w tym miejscu, bo ja sensu w tym nie widzę.

BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp
DOGE: DJGpWEkeHEiQ8iu4N6L3fuEU4WkeKjf6ng
PPC: PLohEHhtjSVw6fxHpw9LqpNJFLWtBpB8um
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-09 01:24 przez MacGyver.)
2012-01-09 01:23
Małgo Offline
Zestarzał się na forum

Ja niestety nie jestem mobilna, choć tak teraz myślę,że to żadne wytłumaczenie. Na jedno wyjdzie mi czy pojadę do trójmiasta czy pójdę w Tczewie gdzieś prywatnie...choć nie mam pojęcia gdzie przyjmuje inny alergolog.
Myślałam po prostu ,że nie będę musiała tak długo czekać.
Niestety alergolog na fundusz przyjmuje tylko w białym domku, tak samo do kardiologa tam nalezy moje dziecko, bo nie wiem czy jeszcze gdzies przyjmuje , a pediatra skierował mnie własnie tam.
Gdybym wcześniej wiedziała,że tak długo będę musiała czekać,to szukałabym innego, a tak zmarnowałam sporo czasu.
2012-01-09 01:40
MacGyver Offline
Administrator

Polecam telefon do NFZ z pytaniem o adresy takich placówek. Dostaniesz nawet wszystkie z województwa, jeśli będziesz chciała. Bardzo miła obsługa przez telefon.

Kiedy ja dzwoniłem, miła Pani podaje kolejny adres: "Słupsk, ulica...", ja przerwałem i pytam, "A może coś bliżej?...". Następnym razem Pani pyta: "Rumia może być? Też chyba trochę za daleko?... Poszukam czegoś bliżej." Smile
Polecam, świetne źródło informacji. Z pewnością znajdziesz coś w miarę blisko i z akceptowalnym terminem.

A co do dojazdu: nie masz kogoś, kto raz na jakiś czas podwiezie automobilem? W końcu u specjalistów nie bywa się co dzień, ostatecznie ten raz w miesiącu to można autobusem pojechać. Bez nerwów i szarpania się w jakiejś zapyziałej rejestracji w Białym Domku. Tam jeszcze panuje komuna.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-09 02:00 przez MacGyver.)
2012-01-09 01:59
Małgo Offline
Zestarzał się na forum

Jeszcze popytam czy w Tczewie znajdzie się jeszcze ktoś inny,
jak się nie uda nikogo znaleźć to zrobię jak mówisz,
A z dojazdem, na pewno się znajdzie jakaś pomocna dusza.
dzięki za informację..
2012-01-09 02:04
MacGyver Offline
Administrator

(2012-01-09 02:04)Małgo napisał(a):  A z dojazdem, na pewno się znajdzie jakaś pomocna dusza.

Jeśli, jak piszesz, jest Ci obojętne, czy lekarz na NFZ czy prywatny, to znaczy, że jesteś w stanie zapłacić za wizytę, tak? Wobec tego, gdybyś potrzebowała dowiezienia, to za cenę wizyty prywatnej, mój samochód jest w stanie dojechać do Kościerzyny i z powrotem Wink

Pytanie o adresy placówek zacznij od NFZ, bo tam jest źródło najbardziej aktualne i niezależne. W przychodniach koledzy lekarze polecają kolegów lekarzy.

2012-01-09 02:14
MacGyver Offline
Administrator

Zresztą- masz gotowca:
Lista placówek alergologicznych
http://www.doz.pl/lekarze/s37-14-0_0-Ale...skie,1,0,0

Z najbliższych: Malbork (2), Pruszcz Gdański (1), Starogard Gdański (2), Gniew (1), no i bardzo fajny szpital w Kościerzynie. W okolicy z dobrym dojazdem co najmniej 8 innych placówek, niż zapyziały White House w Tczewie Wink

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-09 02:27 przez MacGyver.)
2012-01-09 02:21
aniuszka Offline
Starzeje się

(2012-01-09 01:23)MacGyver napisał(a):  A nie można zmienić lekarza? Dlaczego usilnie próbujecie zarejestrować się w Białym Domku?
Wytłumaczcie mi więc fenomen Białego Domku i uporczywych prób zarejestrowania się właśnie w tym miejscu, bo ja sensu w tym nie widzę.

W Białym Domku przyjmuje m.in., jak dla mnie bardzo dobry laryngolog. Wcześniej chodziłam do niej prywatnie, jednak za dużo kasy szło na wizyty (ja z córką). Dla mnie to cały fenomen.
2012-01-09 09:09
gabi Offline
Dopiero zaczął
**

Ilość postów: 20
Nie którzy nie mają możliwości pojechać do specjalisty do Gdańska, Starogardu bądź Kościerzyny. Mam 3 małych dzieci które muszę ciągnąć ze sobą. Nie mam możliwości zostawienia ich z kimś a taka wyprawa to nie lada wyzwanie. Do Gdańska autobusem kilka przesiadek, pociągiem tak samo a samochodu nie posiadam. Dodam że mąż pracuje cały tydzień i przyjeżdża na soboty i niedziele. Do Tczewa jakoś dam radę dotrzeć bo chociaż bez przesiadek ale mieszkam w takim miejscu ,że dojście do stacji PKP też jest maratonem wśród błota i kałuży.
2012-01-09 16:47
Julkka Offline
Zestarzał się na forum

Ilość postów: 471
Dziś byłam zmuszona pójść do białego domku, chciałam zarejestrować babcię do kardiologa. Wchodzę, a od drzwi kolejka do rejestracji. Naliczyłam 32 osoby do zakrętu, dalej mi się nie chciało. Nie wiem czy to tak zawsze czy dziś rzucili jakieś terminy.
Jestem w stanie iść prywatnie do kardiologa, właściwie to chodziłyśmy wsześniej do Hoppe.
Ale sytuacja zdrowotna znacznie się zmieniła, a on w Medice na 2im piętrze przyjmuje.. Nie wdrapiemy się niestety. Dowiedziałam się, że państwowo nie przyjmuje już w białym domku, może wie ktoś gdzie?
2012-01-09 23:44
Odpowiedz