Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afera w Tczewie! Warbus czy Meteor?

Ok, to inaczej.

Czy w serwisie http://www.tcz.pl została umieszczona informacja, że dostaliśmy już od KIO dwie kary po 15 tysięcy? To są (ponoć) fakty.

Pytam poważnie - nie mogę znaleźć, ale nie wykluczam, że taka informacja była.

Jeżeli była - zwracam honor i czekam na rzetelny artykuł dotyczący sprawy, z wersjami obu stron.

Jeżeli nie, to sami sobie odpowiedzcie, czy zarzuty w Waszym kierunku są tak do końca bezpodstawne...
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Chyba się Mirosław "Meteor" Pobłocki nie spodziewał że tym razem sprawy nie da się załatwić w lokalnym tczewskim k*rwidołku.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-12-19, 13:12)Tcz.pl napisał(a): Nie ma wspomnianego tekstu o Warbusie, ponieważ Tcz czeka na wypowiedź Urzędu. Nie publikujemy jednostronnych tekstów, tym bardziej w tak poważnej sprawie. Prosimy nie insynuować i nie pisać głupot.

hmmm... Ktoś tutaj kłamie a na dowód artykuł tcz.pl:

(...)ZUK wykluczył ofertę Warbusa. "Wykonawca nie wniósł wadium"
Zakład Usług Komunalnych wykluczył z postępowania przetargowego warszawską firmę Warbus. Jako powód urzędnicy podają brak wpłacenia wadium przez spółkę, które miało stanowić finansową gwarancję w poczet zabezpieczenia dotrzymania warunków danej umowy.

Formalnie zamawiającym usługę organizacji transportu zbiorowego jest podległy ratuszowi ZUK. Stosowny komunikat pojawił się wczoraj na stronie internetowej jednostki (całość można przeczytać tutaj .

- Wykonawca nie wniósł wadium na przedłużony okres związania ofertą. Ubezpieczeniowa gwarancja przetargowa złożona przez Wykonawcę zabezpieczała ofertę wadium do dnia 5 grudnia 2014 r. Zamawiający wezwał, zgodnie z art. 184 ustawy Pzp, Wykonawcę o przedłużenie ważności wadium. W związku z nieotrzymaniem od Wykonawcy dowodu przedłużenia wadium, Zamawiający ponownie wezwał o przedstawienie dowodu przedłużenia ważności wadium, które należało dostarczyć na wyznaczony adres do dnia 12.12.2014 r. Wykonawca nie wniósł wadium. Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, odrzuca się ofertę złożoną przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W związku z powyższym, jako najkorzystniejszą cenowo ofertę wybrano Konsorcjum: Lider: Meteor Sp. z o.o. z ceną (wartością wraz z podatkiem VAT) - 13.201.710,00 zł. - informuje ZUK.

Dodajmy, że ostatnich dniach Warbus zarzucał zamawiającemu, że w zaproszeniu do podpisania umowy dano przewoźnikowi kilkanaście godzin na dopełnienie określonych procedur i przygotowanie 2-milionowej gwarancji. Warbus złożył już trzecie odwołanie do KIO. Spółka utrzymuje też, że chce podpisać umowę z miastem, ale usługi chce zacząć świadczyć od początku kwietnia 2015 roku, a nie od stycznia 2015 roku - jak to było określone w specyfikacji przetargowej. Tłumaczy, że ma za mało czasu na przygotowanie pojazdów i kasowników. Zamawiający odpowiada z kolei, że umowa do podpisania czekała na Warbusa od początku listopada - dokumentu jednak przedstawiciele spółki na zasadach określonych w przetargu nie podpisano - nie wpłacono też finansowych gwarancji.

Niezależnie od tych kwestii wciąż nie ma sądowego rozstrzygnięcia na linii Warbus-Meteor. Kolejna rozprawa przed gdańskim Sądem Okręgowym 29. grudnia.(...)

źródło http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wia...osl-wadium

P.S Jednostronny ten tekst...
Potem się oburzają że wystawiają tylko "laurki" prezydentowi a niewygodne tematy przerzucają na "poniedziałek"...

Odpowiedz }
Plusy od

Tak wygląda autobus dla Tczewa, który jeździ na śląsku i od 1 stycznia zapewne będzie jeździć po mieście. Zakupiony w tym roku, jeździł w Tychach, jest to MAZ 103, stara (w jakimś stopniu "unowocześniona") konstrukcja niemieckiej firmy neoplan, która produkowała takie autobusy w latach 80-90. Wyprodukowany w tym roku. Firma posiada 7 takich autobusów, wyprodukowanych i jeżdżących po Tychach. Ciekawe tylko czy będą one brane pod uwagę jako fabrycznie nowe, czy używane? Tzn czy będą w składzie 7 fabrycznie nowych, jak specyfikacja przetargu to wymaga.
Zdjęcie:
MAZ 103 od października świadczyli nim usługi w Tychach
http://iv.pl/images/56460845162689223761.jpg

Odpowiedz }
Plusy od

Po co administracja tcz.pl się tłumaczy w ogóle? Przecież nie czytelnicy decydują o treści materiałów na stronie.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-12-19, 14:46)Tcz.pl napisał(a): To, że Warbus chce pozwać miasto to zaledwie ułamek nadesłanego pisma. Teraz rozumiesz? Odwołujemy się do całego pisma a nie do jego części. Jeśli Warbus wypowiada się wyczerpująco to i UM też może i czekamy na wypowiedź tej strony. Tyle...
(...)
Pisma nie widziałeś i się wypowiadasz.

Klasyczny psychologiczny mechanizm uwodzenia, a dodatkowo dla osoby wykonującej zawód zaufania publicznego formalne zakwestionowanie swojej własnej wiarygodności.

Odpowiedz }
Plusy od

Tcz.pl 30%?? Może gdyby UM opublikowałoby całość tak jak oni to widzą to skończyłyby się głupie gadki - a tak...
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-12-19, 18:39)ma7ias napisał(a): Po co administracja tcz.pl się tłumaczy w ogóle?

A Ty nie broniłbyś swojej rodziny?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

na forum? Big Grin
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

No, jak cisną na wujka na forum...
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Mam nadzieję ze na poniedziałkowej konferencji Pobłocki oraz Szymoniuk wyjaśnią w pełni swoje stanowiska a 29 grudnia zakończy sie ta "epopeja"...

Odpowiedz }
Plusy od

Jak tam stulejarze?

Rozwiążmy ten dylemat raz na zawsze: myślicie, że najlepiej by było gdyby Pani redaktor Pobłocka rzuciła się z mostu z tego powodu, że urodziła się w rodzinie Pobłockich?

Nawet mi was nie żal!

Odpowiedz }
Plusy od

To było by naprawdę COŚ!

Odpowiedz }
Plusy od

12 grudnia byłem osobiście w Sądzie Okręgowym na rozprawie między Meteorem a Warbusem.
Rozprawa była nagrywana (obraz i dźwięk) - można wystąpić o nagranie.

Pojechałem, bo chciałem sobie wyrobić zdanie na podstawie faktów, a nie mitów rozpowszechnianych na portalach internetowych. Powiem szczerze, że na podstawie tego, co usłyszałem od sędziego sprawozdawcy oraz adwokatów obu stron jeszcze dziwniejsze wydaje mi się zachowanie prezydenta miasta.

Dlaczego prezydent znając rozstrzygnięcie przetargu już we WRZEŚNIU (wygrał Warbus) i wyroki KIO wpisał w LISTOPADZIE do projektu budżetu na 2015r i lata następne dużo wyższe kwoty wydatków na komunikację ? Czyli takie, jakie musiałby zapłacić Meteorowi, a nie Warbusowi ???
Dziwne, albo prorocze ;-)

Przecież rozprawa w sądzie miała się odbyć dopiero 12 GRUDNIA. A ostateczny wyrok zapadnie 29 GRUDNIA. Moim zdaniem umowa powinna zostać podpisana wcześniej, tak żeby Warbus zdążył zakupić autobusy i wdrożyć system karty miejskiej zakupiony od Turków. Ostatnio Meteorowi zajęło to ponad rok, więc trudno wymagać od Warbusa, żeby dokonał tego w niecały miesiąc, tym bardziej, że z dokumentów wynika, że Turcy zobowiązują się dostarczyć system w terminie do CZTERECH miesięcy od momentu złożenia potwierdzonego zamówienia.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-12-21, 13:00)lolokomotywa napisał(a):
Jak tam stulejarze?

Rozwiążmy ten dylemat raz na zawsze: myślicie, że najlepiej by było gdyby Pani redaktor Pobłocka rzuciła się z mostu z tego powodu, że urodziła się w rodzinie Pobłockich?

Nawet mi was nie żal!

Czy nikt nie komentuje tej wypowiedzi z powodu zażenowania? Mnie się zbiera na wymioty, a wam, stulejarze?
Czy jedynym sposobem na tę żenadę jest zlikwidowanie konta na tcz.pl? Wypowiedzcie się, proszę, bo mnie to przerasta.
Listen old soldier to the sound in your ears
Of too many battles of too many years
But there's only one thing you've learned in defeat:
That losing is bitter and victory is sweet

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.